O mně

Kdo jsem a co doporučuji?

1
Dostatek zdravého jídla a pití.

 

 

2
Pravidelný pohyb.

 

 

3
Psychickou pohodu.

 

 

4
Dostatečný odpočinek.

 

 

Zmíněné body představují základní pilíře zdravého životního stylu. Přiměřená váha, dobrá kondice a zdraví jsou vždy výsledkem jejich kombinace – tak se přestaňte odbývat a žijte kvalitní život.

Vaše zkušenosti

Jmenuji se Hanka Koníčková a srdečně Vás vítám na svých stránkách!

img-20160908-wa0006

Před tím než se rozhodnete svěřit mi Váš příběh, nabízím ve zkratce ten svůj…

Ke zdravé stravě, potažmo zdravému životnímu stylu jsem byla vedená od malička. Vzhledem k tomu, že mi zdravá životospráva připadala jako samozřejmá součást života, zřejmě jsem jí nepřikládala velkou váhu. Na vysoké škole jsem však zjistila, že studenti přežívají na lecčem a že pro spoustu z nich vůbec není běžné například konzumovat každý den zeleninu. Někdo šetřil, někdo ale peníze měl a přesto jedl nezdravě. Co člověk, to odlišný žebříček priorit. Přestala jsem brát zdravou pestrou stravu jako samozřejmost a začala si vážit toho, že je pro mě důležitá.

Většinu studia na VŠCHT jsem žila v domnění, že budu jednou pracovat v laboratoři. Studovala jsem obor ‚kvalita a bezpečnost potravin‘ na Ústavu analýzy potravin a výživy a zejména poslední dva roky jsem v laboratoři trávila spoustu času. Zároveň v tomto období přibylo více předmětů týkajících se výživy. Ani nevím, kdy přesně, ale v hlavě se mi zrodila myšlenka o výživovém poradenství. Laboratoř byla ta tam. V oblasti výživy jsem začala pomáhat několika lidem ve svém okolí a velmi mě to chytlo.

Dnes je ze mě absolventka VŠCHT a píšu tyhle řádky. Přála bych si, abych co nejvíce lidem mohla ukázat o čem je zdravý životní styl a oni se potom cítili dobře ve svém těle. Tím je asi řečeno všechno.

Mějte krásný den,

Hanka

Dále čtěte: