Mějte rádi sami sebe

Dnes trochu z jiného, avšak neméně důležitého soudku, který je se zdravým životním stylem propojen.

Přijde Vám titulek článku jako klišé? Osobně v něm vidím moc důležitou věc, kterou většina lidí sice zná, ale už zapomíná na její realizaci. V tomto příspěvku budu asi převážně mluvit k ženám. Proč? Na to přesnou odpověď neznám, nicméně mám pocit, že se jich toto téma týká víc než mužů.

Hodně žen by chtělo mít postavu modelky a velikost XS. Nevidím v tom problém v případě, že jste na to geneticky uzpůsobená. Zdravá pestrá strava, pravidelný pohyb, dostatečný odpočinek a psychická pohoda je potom vše, co k tomu potřebujete. Jestliže k takové postavě uzpůsobená nejste, je potřeba se s tím smířit a respektovat své tělo. Tím rozhodně nemyslím, abyste se na všechno zmíněné vykašlala s pocitem ‚stejně nikdy hubená nebudu‘ – to v žádném případě. Jen se nad tím zamyslete a neklaďte na sebe takový tlak. V ničem Vám to totiž nepomůže, spíš naopak. Jakmile přes velké úsilí neuvidíte požadovaný výsledek (není reálné ho vidět), budete demotivovaná, smutná, zoufalá. Nic z toho určitě nepotřebujete. Takže se naučte mít ráda svoje tělo, cítit se v něm dobře a nedávat si nemožné cíle. Pamatujte, že velikost je jen číslo a to číslo může být zavádějící. Slečna s velikostí L může být ve skutečnosti zdravější než slečna s velikostí XS, jen má robustnější postavu.

Nakonec ještě uvedu příklad – sebe. Přestože žiju zdravě, hýbu se a vážím úměrně své výšce, nikdy si tričko velikosti XS nekoupím, protože mám široká ramena (zřejmě dědictví po taťkovi 🙂 ) Takže si spokojeně chodím pro ta svoje M-ka a cítím se fajn. Zkuste se v tomto směru trochu přeprogramovat a hned zjistíte, že je svět veselejší.

Přidat komentář

Comments are closed.