Investujte do sebe

S Novým rokem obvykle přicházejí i nová předsevzetí. Myslím, že nebudu lhát, když napíšu, že se jich hodně týká zdravého životního stylu. ”Začnu cvičit”, ”budu jíst zdravě”, ”zhubnu deset kilo”, ”začnu běhat” a podobně znějící fráze. Ruku na srdce – kolik se jich skutečně naplní?

S přípitkem v ruce si zároveň často přejeme ”ať je tento rok lepší než minulý”. Nemyslíte, že mají tato přání a předsevzetí něco společného? Podle mě mají společnou jednu důležitou skutečnost – k tomu aby fungovala je nestačí jen vyslovit. Jsme to my, kdo určuje směr, kterým se bude náš život ubírat a jak říká české přísloví – bez práce nejsou koláče. Aby byl nový rok lepší než minulý, musíme pro to něco udělat. Abychom začali sportovat, jíst zdravě a cítili se lépe rovněž vyžaduje úsilí. Mnohdy není vůbec lehké začít, ale o to víc budete odměněni, když se to povede.

Výživa je nejvýznamnějším faktorem vnějšího prostředí, který ovlivňuje lidské zdraví. Pokud by měl být tento vliv vyjádřen v procentech, nejvíce odborníků se přiklání ke 40ti procentům. Což je nezanedbatelný podíl, který by měl spustit alarm v našich mozcích a přimět lidi k tomu, aby věnovali stravě více pozornosti.

Teď si znovu přečtěte nadpis článku a klidně i nahlas. Investujte do sebe! Ač to může naznačovat spojitost s penězi, není to tak myšleno. Mám na mysli především čas. Udělejte si čas na sebe, jděte si zaběhat, trochu vypněte. V obchodě buďte o něco déle a čtěte složení, ať víte, co kupujete (potažmo konzumujete). Neodbývejte se a snažte se ovlivnit svých 40 % zdraví co nejvíc pozitivně.

Ámen 🙂

Přidat komentář

Comments are closed.