Dokonalost

Internet, televize, časopisy… Aneb zdroje frustrace většiny žen. ”Ta je hubená, ta je hezky namalovaná, ta má luxusní snídani, ta dostala krásnou kytku,…”.

Dokonalost útočí ze všech stran a některým z nás užírá notnou dávku dobré nálady, sebevědomí i motivace. V podvědomí navíc zasévá semínko závisti, které když se chytne, je přiživováno každou další dokonalou fotkou. Opravdu má virtuální svět nad námi takovou moc?

Podle mě ano i ne. Ano v případě, že si ho necháme zalézt pod kůži. Tím neříkám ”odstěhujte na severní pól, od všeho se izolujte a žijte offline”. Jen bych se té ”dokonalosti” tolik nepoddávala. Podívejte se na pěkné fotky, buďte přející, nechte se inspirovat, ale dál virtuální realitu nepouštějte. Mějte na paměti, že fotka, díky které si v hlavě vytvoříte teorii o bezchybnosti osoby na ní zvěčněné, reprezentuje jen pár vteřin. Na základě pár vteřin přeci nejde dělat takové závěry.

Málokdo zveřejní fotku, kde vypadá jako blázen. Málokdo fotí, že má k snídani rohlík s paštikou. Málokdo se na facebooku chlubí, že se mu něco vyloženě nepovedlo. Většina lidí prezentuje jen pěkné věci a nemyslím si, že je to špatně. Jen se tím nenechte užírat. Nadhled, chladná hlava a nohy na zemi 🙂

Pokud jste klikli na tento článek, mohl by Vás zajímat i článek s názvem Mějte rádi sami sebe, který je s tímto úzce propojen.

Přidat komentář

Comments are closed.